O mnie


 

Martin B. (Marcin Barysz) - Urodzony w 1957 roku w Mikołowie. Dzieciństwo i młodość spędził w Tychach. W roku 1985 wyjechał, uważając, że granice i państwa są reliktem przeszłości. 

 

Po licznych przeprowadzkach osiadł na stałe w Berlinie, po roku 1989 obecny także w Polsce jako wydawca i tłumacz, fotograf i grafik. Wcześniej aktor, reżyser, poeta, rzemieślnik artystyczny, geolog, ogrodnik, dekorator gastronom, przedsiębiorca, magazynier, informatyk, nauczyciel medytacji i jogi.

 

Jego współczesna działalność wynika z tych doświadczeń oraz z przekonania, że sztuka jest formą dialogu ze światem traktowanym jako integralna całość. Przekonują o tym starsze i nowsze prace – od delikatnie przetworzonych fotografii z odległych, często egzotycznych, podróży, później połączenie efektownych kolorystycznie fragmentów tworzących formalnie spójną całość, w końcu zagadkowe i delikatnie, często bardzo osobiste, symboliczne grafiki będące pełnymi obrazami. 

Od obserwacji świata do jego kreacji.

Kwartalnik literacko – artystyczny "sZAFa" 51/2014

 


Moje prace znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Szwecji, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.

 

Stale współpracuję z galeriami Variates w Krakowie, Miriam w Tychach, Ether w Warszawie, Oranż w Gdańsku, Vivid we Wrocławiu oraz galeriami internetowymi VariArt, Cavaletto, Pepiniera i Unique Art House.